Onur Hamzaoğlu Videoları

Onur Hamzaoğlu Fotoğraf Galerisi
23 Mart 2018
Akademisyenlerden Onur Hamzaoğlu için çağrı
24 Mart 2018

Bir halk sağlığı mücadelesi

Banu Güven- 28 Kasım 2011

Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Dilovası ve Kandıra’da anne sütünde ve bebeklerin dışkısında ağır metaller bulunduğunu açıkladığı için soruşturma ve hakaretlerle karşılaştı. Bilimsel ve hukuksal yollarla bir halk sağlığı mücadelesi veren Prof. Dr. Hamzaoğlu ile buluştuk, sorunu yerinde konuştuk. Bu ağır metallerin etkisi ne? Dilovası’nda gece neden göz gözü görmüyor? Araştırmaya katılan anne neler diyor? Dilovası’ndayız.

https://vimeo.com/32784668

 

İZAYDAŞ ve lastik fabrikaları yetmedi, demir çelik fabrikası da verelim

Banu Güven- 29 Kasım 2011

Prof. Dr. Hamzaoğlu ile kanserden ölüm oranlarının Türkiye ortalamsının üstünde olduğu Kocaeli’yi bekleyen yeni tehlikeyi de konuştuk. Türkiye ve yurtdışından da atıkların imha edildiği İZAYDAŞ’ın dibine G. Koreli POSCO yeni demir çelik fabrikası kuruyor. Temel atıldı bile.

https://vimeo.com/32832041

 

karanlıklar şehri

Feride Aksu Tanık- 2013

Dilovası’nda yaşanan çevre kirliliğinin ve bilim insanlarının toplumsal sorumluluğunun, Onur Hamzaoğlu’nun bu alandaki çalışmalarının genç bir belgesel fotoğrafçı kadının gözünden anlatımı.

https://vimeo.com/148087918

 

“Timsah” Okuma tiyatrosu

İstanbul- 27 Mayıs 2017

Üniversitelerinden, hastanelerinden, okullarından uzaklaştırılan kamu emekçileri, öğretim üyeleri ülkeyi kararnamelerle yönetmeye çalışan iktidarın ezberini bozacak bir etkinlikte buluştu. Haldun Taner’in bundan tam 57 yıl önce, üniversitelerinden uzaklaştırılan 147’lerle dayanışma için Dostoyevski’nin öyküsünden oyunlaştırdığı, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez’in de arşivden çıkartarak kitap haline getirdiği “Timsahın Midesindeki Adam” bugüne uyarlanmış haliyle sahnelendi. Sahnede bu kez barış imzacısı olduğu için, demokrasiyi, özgürlükleri savunduğu için kurumlarından uzaklaştırılanlar vardı. İstanbul Tabip Odası’nca hazırlıkları sürdürülen “Timsah” oyunu, 27 Mayıs 2017, Cumartesi akşamı Şişli Kent Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Onur Hamzaoğlu “İvan” rolünde.

https://www.youtube.com/watch?v=rr1eswyPwJA